ČEZ ESCO Polska modernizuje pět gdyňských škol za 155 milionů korun

10.8.2018 | Rubrika: Zajímavosti | Autor: (red)

ČEZ ESCO Polska modernizuje pět gdyňských škol za 155 milionů korun

Pět škol v polském přístavním městě Gdyně prochází náročnou modernizací energetického hospodářství pod taktovkou konsorcia vedeného společností ČEZ ESCO Polska. Investice za více než 155 milionů korun zajistí školám mnohem úspornější provoz a dětem příjemnější prostředí pro výuku.

Modernizace ve školách zahrnují nejen tepelnou izolaci, ale také výměnu oken a dveří, renovaci rozvoden, výměnu ústředního topení, rozvodů teplé vody a vzduchotechniky. Na střechách všech pěti škol vyrostou fotovoltaické panely, díky nimž si budou vyrábět elektřinu pro svou vlastní potřebu.

„Gdyně je dalším městem, ve kterém provádíme tepelnou modernizaci budov. Snažíme se jít cestou komplexních řešení. Díky tomu po dokončení prací modernizované budovy spotřebují o 55 procent méně tepla a o 60 procent méně elektřiny, což v důsledku znamená nejen čistší ovzduší, ale rovněž významné úspory na straně městské pokladny,“ říká Jaromír Pečonka, generální ředitel společnosti ČEZ ESCO Polska. Podle něj zájem o tyto služby ze strany měst v Polsku stále roste.

Kromě zmíněných úprav společnost CEZ ESCO Polska ve školních budovách také zavede automatický systém řízení BMS (building management system). Inteligentní systém sleduje a ovládá elektrická, ventilační i topná zařízení v reálném čase a přizpůsobuje jejich provoz vnějším podmínkám. Samostatně tak například přitopí či zchladí v závislosti na venkovní teplotě. To ve výsledku povede k větší efektivitě, minimalizaci provozních nákladů a zároveň ke zvýšení pohodlí více než 3 000 studentů a zaměstnanců základních a mateřských škol. Modernizace školních budov realizovala ČEZ ESCO Polska také například v Bydhošti

Celý gdyňský projekt v přepočtu za více než 155 milionů korun je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu Pomořského vojvodství pro období 2014-2020.

Fotogalerie

Gdyně
AF POWER agency a.s.

 

AF POWER agency a. s.
Thámova 166/18
186 00 Praha 8

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Praze, oddíl B, vložka 14661,
Identifikační sídlo: 28459873

Tel.: +420 222 314 733
E-mail: decentral@afpower.cz

Ochrana osobních údajů

 

Com4In Group
Informační portál decentralnienergetika.cz

 

Časopis DECENTRÁL poskytuje důležité informace výrobním firmám či municipalitám, které se snaží o svou energetickou nezávislost nebo o snížení spotřeby energie.

Časopis Decentrál popisuje zcela konkrétní případové studie realizace lokálních zdrojů v širších souvislostech - od okamžiku projektů, přes vlastní realizaci, zkušební provoz až po zprovoznění a následnou údržbu a provoz.

Médium přináší podnětné informace o lokálních zdrojích pro případné investory, ať již jde o starostu či starostku obce či města, ředitele výrobního podniku, šéfa nemocnice, školy či hotelu, developera a podobně.

Velká část obsahu je věnována nejnovějším technologiím a řešením firem, dále pak legislativě, akumulaci energií, elektrizační sítí a podobně.

© Copyright 2002 - 2019 | AF POWER agency a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu nakladatelství zakázáno.