Možnosti připojování a provozování mikrozdrojů

8.6.2017 | Rubrika: Vyvedení elektřiny a tepla z decentrálních zdrojů | Autor: (red)

  Vyšlo v časopise 1/2017

Možnosti připojování a provozování mikrozdrojů

Ve dnech 24. až 26. ledna 2017 se v Luhačovicích sešlo na 130 specialistů na energetiku. XXVII. SEMINÁŘ ENERGETIKŮ pořádala Teplárna Otrokovice. V rámci setkání podnikových energetiků vystoupil například Jan Kanta ze společnosti ČEZ, který hovořil o možnostech připojování a provozování mikrozdrojů.

Podle jeho slov například novela zákona o daních z příjmu předpokládá i možnost příjmu z výroby elektřiny bez licence. „Novela energetického zákona navíc přinesla pro obchodníky s energiemi zajímavé možnosti, co nově nabízet zákazníkům. Jde například o využití Net meteringu na obchodní (ekonomické) bázi. Vytvořily se podmínky pro další rozvoj decentralizované výroby samovýrobců v ČR a jsou postupně implementovány. Rozsah a rychlost rozvoje produktů a služeb pro prusumers bude záviset především na invenci obchodníků,“ uvedl Jan Kanta.

Přednáška je ke stažení ZDE.

Fotogalerie

V rámci setkání podnikových energetiků vystoupil například Jan Kanta ze společnosti ČEZ, který hovořil o možnostech připojování a provozování mikrozdrojů.
AF POWER agency a.s.

 

AF POWER agency a. s.
Thámova 166/18
186 00 Praha 8

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Praze, oddíl B, vložka 14661,
Identifikační sídlo: 28459873

Tel.: +420 222 314 733
E-mail: decentral@afpower.cz

 

Com4In Group
Informační portál decentralnienergetika.cz

 

Časopis DECENTRÁL poskytuje důležité informace výrobním firmám či municipalitám, které se snaží o svou energetickou nezávislost nebo o snížení spotřeby energie.

Časopis Decentrál popisuje zcela konkrétní případové studie realizace lokálních zdrojů v širších souvislostech - od okamžiku projektů, přes vlastní realizaci, zkušební provoz až po zprovoznění a následnou údržbu a provoz.

Médium přináší podnětné informace o lokálních zdrojích pro případné investory, ať již jde o starostu či starostku obce či města, ředitele výrobního podniku, šéfa nemocnice, školy či hotelu, developera a podobně.

Velká část obsahu je věnována nejnovějším technologiím a řešením firem, dále pak legislativě, akumulaci energií, elektrizační sítí a podobně.

© Copyright 2002 - 2018 | AF POWER agency a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu nakladatelství zakázáno.