Photon Energy představila projekty FVE v Austrálii o kapacitě 34 MWp

13.12.2016 | 23.1.2017 11:08 | Rubrika: Zajímavosti | Autor: (red)

Photon Energy představila projekty FVE v Austrálii o kapacitě 34 MWp

Globální hráč v solární energetice Photon Energy N.V. (PEN), oznámil, že rozvíjí dva projekty pro velké solární elektrárny v Austrálii, které by měly brzy získat potřebné povolení, a u nichž by mohla začít výstavba v polovině 2017. Celková kapacita obou projektů činí 34 MWp, celková investice dosahuje 914,9 milionu korun. Photon Energy chce výstavbu projektů financovat z prostředků emise 6procentních dluhopisů, které v současné době nabízí českým investorům.

Photon Energy na australský trh vstoupila v roce 2011 a prozatím se soustředila na větší komerční solární instalace a ostrovní systémy. Vzhledem k tomu, že velké solární parky dosahují stále větší konkurenceschopnosti, začala Photon Energy v roce 2014 i s vývojem několika velkých projektů. U dvou z nich společnost nyní představuje detailní informace, a to v souladu s firemní politikou nepředstavovat projekty než v jejich pokročilé fázi vývoje.

Projekty dvou solárních elektráren, které chce Photon Energy v Austrálii postavit, dosahují celkového výkonu 34 MWp. Konkrétně se jedná o projekt v Leeton o velikosti 20 MWp a v Environa s 14 MWp. Oba projekty se nacházejí ve státě New South Wales. Společnost očekává, že by do poloviny roku 2017 mohla získat všechna potřebná povolení a začít s výstavbou. Celková roční výroba elektřiny je plánována na cca 55 GWh, tedy v objemu pro odhadovaných 9.500 domácností. Obě elektrárny by navíc pomohly ušetřit téměř 50 tisíc tun CO2 ročně. Celková investovaná částka za oba projekty činí 55 milionů australských dolarů (914,9 milionu korun). Photon Energy očekává návratnost investice nad osm procent.

Photon Energy chce výstavbu projektů financovat z prostředků emise 6procentních dluhopisů, které v současné době nabízí českým investorům. Nominální hodnota jednoho dluhopisu byla stanovena na 30.000 Kč tak, aby investice byla dostupná i pro drobné investory. S měsíční výplatou kuponů představují dluhopisy zcela inovativní investiční příležitost pro drobné investory, v době kdy bankovních vklady nabízí nízké výnosy blížící se nule, navíc s výhodou denní likvidity. Dluhopis bude uveden k obchodování na trhu Free Market Burzy cenných papírů Praha a v RM-Systému, což investorům umožní nakupovat či prodávat dluhopis každý pracovní den. Doba splatnosti dluhopisu je 7 let.

Oznámení projektů v Leeton a v Environa může dát zájemcům o dluhopisy dodatečnou jistotu, že prostředky budeme moc investovat do výnosných projektů na nejslunečnějším kontinentu“, říká ředitel australské pobočky Photon Energy Michael Gartner.

„Rozšíření našeho stávajícího portfolia elektráren 26 MWp na jižní polokouli nám umožní vybalancovat sezónnost našich příjmů již od příštího roku," uvedl k emisi Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy. Austrálie byla loni osmým největším solárním trhem na světě a náklady na investice zde stále klesají. Oproti mnoho dalším hráčům na australském trhu máme pět let náskok a disponujeme zkušenostmi s výstavbou velkých elektráren v Evropě“, dodal Hotar.

Úpis dluhopisu probíhá pomocí online formuláře přímo na webu společnosti http://bond16.photonenergy.com/, nebo prostřednictvím brokerských domů.


O SPOLEČNOSTI

Photon Energy N.V. je mezinárodní solární společností s českými kořeny a sídlem v Amsterdamu. Photon Energy postavila fotovoltaické elektrárny v Evropě a Austrálii o výkonu přesahujícím 50 MWp. Dceřiná společnost Photon Energy Operations zajišťuje provoz, servis a monitoring FVE pro více než 180 MWp, z toho téměř 100 MWp v České

republice. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní portfolio elektráren o výkonu 26 MWp ve třech zemích na dvou kontinentech. Sídlo společnosti je Amsterdam, další kanceláře jsou v České republice, na Slovensku, ve Švýcarsku a v Austrálii.

www.photonenergy.com

AF POWER agency a.s.

 

AF POWER agency a. s.
Thámova 166/18
186 00 Praha 8

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Praze, oddíl B, vložka 14661,
Identifikační sídlo: 28459873

Tel.: +420 222 314 733
E-mail: decentral@afpower.cz

Ochrana osobních údajů

 

Com4In Group
Informační portál decentralnienergetika.cz

 

Časopis DECENTRÁL poskytuje důležité informace výrobním firmám či municipalitám, které se snaží o svou energetickou nezávislost nebo o snížení spotřeby energie.

Časopis Decentrál popisuje zcela konkrétní případové studie realizace lokálních zdrojů v širších souvislostech - od okamžiku projektů, přes vlastní realizaci, zkušební provoz až po zprovoznění a následnou údržbu a provoz.

Médium přináší podnětné informace o lokálních zdrojích pro případné investory, ať již jde o starostu či starostku obce či města, ředitele výrobního podniku, šéfa nemocnice, školy či hotelu, developera a podobně.

Velká část obsahu je věnována nejnovějším technologiím a řešením firem, dále pak legislativě, akumulaci energií, elektrizační sítí a podobně.

© Copyright 2002 - 2019 | AF POWER agency a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu nakladatelství zakázáno.