Prezentace z konference SOLARNÍ ENERGIE A AKUMULACE V ČR 2017 (25. 4. 2017, Praha) ke stažení

21.7.2017 | 14.9.2017 12:46 | Rubrika: Zajímavosti | Autor: (red)

  Vyšlo v časopise 2/2017

Prezentace z konference SOLARNÍ ENERGIE A AKUMULACE V ČR 2017 (25. 4. 2017, Praha) ke stažení

Prezentace z konference SOLARNÍ ENERGIE A AKUMULACE V ČR 2017 (25. 4. 2017, Praha) ke stažení ve formátu PDF.

Aktuální trendy v akumulaci a fotovoltaice, bariéry rozvoje v ČR (Pavel Hrzina, Ph.D., ČVUT FEL - Vývoj nástrojů pro výrobu - PV moduly. Vývoj možností ukládání energie - baterie, teplo. Stav v ČR – podpora státu. Budoucnost?)

Požadavky na FVE při změnách frekvence sítě (Svatopluk Vnouček, ČEPS - Doporučení ENTSO-E na přenastavení FVE. Frekvence v propojených soustavách. Doporučené úpravy chování FVE. Specifika FVE v ČR. Možnosti provedení přenastavení FVE)

Baterie pro energetiku (Jan Procházka - Design velkokapacitních úložišť elektrické energie, HE3DA - pilíř budoucích Smart Grid)

Rozvoj FVE a akumulace z pohledu distribuční společnosti (Stanislav Hes, ČEZ - Očekávaný rozvoj FVE a akumulačních zařízení. Vliv decentrálních zdrojů a akumulačních zařízení na parametry kvality elektrické energie. Aktuální možnosti připojování nových výroben v oblastech ČEZ Distribuce. Požadavky na výrobny z pohledu evropských norem a směrnic. Možnosti dálkového ovládání decentrálních zdrojů v oblastech ČEZ Distribuce. Regulace na zadanou hodnotu napětí (U/Q regulace) u výroben nad 100kW. Nové funkce generátorů/střídačů)

Inovativní aplikace propojení elektromobility a OZE (Kateřina Sirotková, Radovan Hasala – Představení Asociace elektromobility)

Současný stav v oblasti OZE z pohledu EU – „Zimní balíček“ (Prezentace Energetického regulačního úřadu)

Struktura a možnosti financování FVE Projektů (Prezentace UniCredit Bank)

Kontroly solárních elektráren v praxi (Pavel Doucha, Doucha Šikola advokáti s.r.o. - Na co si dát pozor při kontrolách solárních elektráren? Jaké povinnosti jsou předmětem kontroly státních orgánů? Jak se na kontrolu připravit?)

Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 -2020 (Ondřej Tomšej, MPO ČR - Prioritní osa 3 - Účinné nakládání energií)

Aktuální otázky kolem výkaznictví -  technologická vlastní spotřeba (Vojtěch Jahoda, OTE – Statistika. Klíčová legislativa. Změna v přístupu do CS OTE. Technologická vlastní spotřeba. Dotazníkový průzkum)

Chytré vyhodnocování odchylek na střídačích. Stop zbytečným servisním výjezdům (PhotonEnergy - Co je to chytrá odchylka? Jak nastavit limity hodnocení odchylky? Jak odhalit pokles výkonu menší než 15%? Jak identifikovat a vyhodnotit stíny na FVE? Predikce a prevence poruch. Vyhodnocení výroby meziročně)

Podpora solární energie z programů Nová zelená úsporám a Operačního programu Životní prostředí (Petr Valdman, SFŽP ČR)

Chytrá města (Siemens - Jak efektivněji spravovat město a zvyšovat kvalitu života jeho obyvatel)

Solární energie v ČR a v EU (Ladislav Havel, MPO ČR – Legislativní podpora. Státní podpora. Statistiky. Budoucnost výše příspěvků)

Solární energie a akumulace v ČR 2017 (Jan Jašek, UniCredit Bank - Financování a akvizice FVE projektů)

Fotogalerie

SOLARNI ENERGIE A AKUMULACE V ČR 2017
AF POWER agency a.s.

 

AF POWER agency a. s.
Thámova 166/18
186 00 Praha 8

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Praze, oddíl B, vložka 14661,
Identifikační sídlo: 28459873

Tel.: +420 222 314 733
E-mail: decentral@afpower.cz

 

Com4In Group
Informační portál decentralnienergetika.cz

 

Časopis DECENTRÁL poskytuje důležité informace výrobním firmám či municipalitám, které se snaží o svou energetickou nezávislost nebo o snížení spotřeby energie.

Časopis Decentrál popisuje zcela konkrétní případové studie realizace lokálních zdrojů v širších souvislostech - od okamžiku projektů, přes vlastní realizaci, zkušební provoz až po zprovoznění a následnou údržbu a provoz.

Médium přináší podnětné informace o lokálních zdrojích pro případné investory, ať již jde o starostu či starostku obce či města, ředitele výrobního podniku, šéfa nemocnice, školy či hotelu, developera a podobně.

Velká část obsahu je věnována nejnovějším technologiím a řešením firem, dále pak legislativě, akumulaci energií, elektrizační sítí a podobně.

© Copyright 2002 - 2018 | AF POWER agency a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu nakladatelství zakázáno.