Vracíme se k XVI. ročníku konference Výstavba a provoz bioplynových stanic 2016

30.3.2017 | 3.5.2017 14:05 | Rubrika: Zajímavosti | Autor: (red)

  Vyšlo v časopise 1/2017

Vracíme se k XVI. ročníku konference Výstavba a provoz bioplynových stanic 2016

Tradičně v Třeboni se koncem roku 2016 konal XVI. ročník konference „Výstavba a provoz bioplynových stanic“. Prostředí v Lázních Aurora opět navozovalo rodinnou atmosféru, která byla umocněna přiměřeným množstvím účastníků - letos na úrovni cca 150 lidí, kteří se zajímají o obor a jeho další osudy. Letos byla konference také součástí dvou projektů - BiogasAction (Horizon 2020) a TP Bioplyn 3 (OP PIK). Akci pořádala Česká bioplynová asociace.

Program se podařilo sestavit velmi různorodý. Hned úvodní příspěvky rozhýbaly diskusi a prostředí vzájemného sdílení. Velmi cenné byly jak evropské souvislosti a perspektivy prezidenta Evropské bioplynové asociace, Ing. Jana Štambaského, Ph.D., tak zejména správní aspekty provozu bioplynových stanic, kdy jsme se od ředitelky odboru kontroly POZE Energetického regulačního úřadu, Ing. Pavlíny Volákové, Ph.D., dozvěděli řadu důležitých detailů, na něž není dobré zapomínat. Pro lepší přípravu na možné kontroly a zejména pro zlepšení zabezpečení všech povinností všech provozovatelů BPS přichystáme ještě letos další podrobný seminář.

Zajímavé impulsy přinesly stručné přehledy dotačních příležitostí z OP PIK a Programu rozvoje venkova, nebo příspěvek Českého plynárenského svazu shrnující změny strategie a důrazů v plynárenství. Čtvrtečním odpolednem se pak prolínala témata nových směrů výzkumu (například potenciál propojení vodíkových a bioplynových technologií nebo výzkum problematiky pěnění), kdy vystoupili představitelé předních českých i zahraničních akademických a výzkumných institucí (VŠCHT Praha, UFZ Lipsko). Další příspěvky se zaměřily na praktické souvislosti provozu BPS - od výroby elektřiny a tepla (údržba KGJ), přes jejich využití (například v chovu sladkovodních ryb) a prodej (partner CzBA - AmperMarket), na odsíření bioplynu, řešení poruch fermentorůči reakce na revize plynových zařízení BPS.

Po dlouhém společenském večeru plném vzájemně obohacujících kontaktů se účastníci konference v pátečním dopoledni snadno zkoncentrovali dalšími zajímavými tématy, z nichž je možné jmenovat například evropské pohledy na výzkum a vývoj, prezentaci malé technologie na čištění bioplynu pro dopravu, výstupy výzkumného projektu zaměřeného na digestát a jeho působení na půdu i plodiny, ale také velmi důležité novinky v oblasti plnění zákonných povinností z pohledu nakládání s chemickými látkami.

Fotogalerie

XVI. ročník konference Výstavba a provoz bioplynových stanic 2016XVI. ročník konference Výstavba a provoz bioplynových stanic 2016XVI. ročník konference Výstavba a provoz bioplynových stanic 2016
AF POWER agency a.s.

 

AF POWER agency a. s.
Thámova 166/18
186 00 Praha 8

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Praze, oddíl B, vložka 14661,
Identifikační sídlo: 28459873

Tel.: +420 222 314 733
E-mail: decentral@afpower.cz

 

Com4In Group
Informační portál decentralnienergetika.cz

 

Časopis DECENTRÁL poskytuje důležité informace výrobním firmám či municipalitám, které se snaží o svou energetickou nezávislost nebo o snížení spotřeby energie.

Časopis Decentrál popisuje zcela konkrétní případové studie realizace lokálních zdrojů v širších souvislostech - od okamžiku projektů, přes vlastní realizaci, zkušební provoz až po zprovoznění a následnou údržbu a provoz.

Médium přináší podnětné informace o lokálních zdrojích pro případné investory, ať již jde o starostu či starostku obce či města, ředitele výrobního podniku, šéfa nemocnice, školy či hotelu, developera a podobně.

Velká část obsahu je věnována nejnovějším technologiím a řešením firem, dále pak legislativě, akumulaci energií, elektrizační sítí a podobně.

© Copyright 2002 - 2018 | AF POWER agency a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu nakladatelství zakázáno.